CÉLPIRAMIS

Élethosszt érintő, életminőséget javító autizmus

specifikus ellátások, szolgáltatások

megvalósítása a helyi városvezetéssel együttműködésben.

Befogadó, támogató, segítő társadalmi attitűd.

Az autizmusban érintett salgótarjáni és annak vonzáskörzetében élők felkutatása, közösségbe való építése.

Szükségletekre és igényekre reagáló szolgáltatások, közszolgáltatások, ellátások létrehozása, fenntartása, javítása.

Beépülés a társadalmi köztudatba, integrálódás természetes, befogadó társadalmi attitűd elérése.

Saját kompetenciákból adódó segítségnyújtás más civil kezdeményezések számára a kiegyenlített területi ellátások érdekében.

A célcsoport feltérképezése, bevonása, a problémák, igények, szükségletek és a tagságban, érintett családokban rejlő lehetőségek feltárása.

Stratégia felépítése, tennivalók és rendelkezésre álló erőforrások összehangolása a megjelenő szükségletekre és meglévő, kiaknázható erőforrásokra építve, azok lépésekre bontása.

Információk rendelkezésre állnak a megjelenő pályázati lehetőségekhez, a szolgáltatások fejlesztéséhez.

Megjelenhet a társadalmi köztudatban az autizmussal élőket képviselő fórum.

Megjeleníthető tevékenység a támogatók kereséséhez, bevonzásához.

Egyfajta erőt képviselhet az érdekérvényesítés szempontjából a helyi érdekérvényesítés, más induló civil kezdeményezések, a képzett szakemberek számára. Információs bázissá válhat a közszolgáltatások, az integrációt, befogadást megvalósító csoportok, az ellátó intézmények és azok dolgozói számára.

Önkormányzati segítséggelés a Nógrádi Autizmus Alapítvány támogatásával állandó helyszín létrehozása érintett családok számára:

- közösségépítő programok, szülősegítő szolgáltatások működtetéséhez,

- számítástechnikai eszközök és internet ingyenes használata az információkhoz való hozzájutáshoz, a papíralapú információs anyagok tárolásának helyszíne,

- ugyanezekkel az eszközökkel lehetőség nyílik vizuális segédeszközök készítésére,

- személyes kapcsolatfelvétel helyszíne az egyesületünkkel.

Honlap létrehozása és működtetése, mely információt nyújt az autizmusban érintettek, az érdeklődők, a partnerek és a társadalom számára a valós programokról, információkról, segítségekről, elérhetőségekről, az egyesület munkájáról.

Pályázatok kihasználása és támogatók felkutatása a szükséges eszközök, a szolgáltatásokhoz szükséges anyagi források és saját infrastruktúra megteremtéséhez, valamint a közszolgáltatások, egészségügyi „ellátások autizmusbarát” feltételei javításának érdekében. Ennek érdekében szükség van:

- a célcsoport felkutatására, azok jellemzőinek, szükségleteinek, igényeinek felmérésére,

- az erre reflektáló szolgáltatásokhoz szükséges feltételek felmérésére, pénzügyi terv összeállítására,

- az esetleges önerőhöz szükséges partnerek, támogatók felkutatására,

- az együttműködő partnerek felkutatására.

A helyszín megvalósulását, beindítását és működtetését követően reális elképzeléssé válhat szülősegítő szolgáltatások elindítása:

- gyermekfelügyelet a szakember pártoló tagok önkéntes munkájával, esetleg minimális térítés ellenében,

- fejlesztő foglalkozások nyújtása az anyagi lehetőségekhez mérten (a feltételek felmérése után mérlegelendő à pályázatból, térítés ellenében).

jarasiforum0003.jpg