Megalakulásunk

Az Abigél Közhasznú Egyesületet tíz autizmusban érintett család hozta létre 2010-ben. Csatlakozott hozzánk néhány pedagógus is, akik részt vettek gyermekeink nevelésében, oktatásában.

Kővári Edit, az egyesület elnöke nyitott személyiségével, rátermettségével ügyesen kiépítette a kapcsolatot a helyi önkormányzattal, oktatási-, szociális intézményekkel, szervezetekkel – köztük társszervezetével, a Nógrádi Autizmus Alapítvánnyal. Az Elnökség és a tagság nagy terveket szőve segítették munkáját. Még a megalakulásunk évében szoros együttműködés alakult ki a fővárosi Autizmus Alapítvánnyal és a Vadaskert Alapítvánnyal. Tőlük nagyon sok szakmai segítséget kaptunk és kapunk.

kep0005.jpg